Home page > Aktuality > Ženijní stroje v akci

Ženijní stroje v akci

Především zvuky motorových pil a ženijních strojů se v těchto dnech nesly vojenským výcvikovým prostorem Libavá. V běžných měsících bývá VVP zahlcen všemožnými cvičeními. Letní prázdniny bývají obvykle okurkovou sezonou, armádu nevyjímaje. Ženisté však i v tomto období do prostor VVP Libavá vyrazili, ne však se zbraní v ruce, ale s ženijní technikou, provádět údržbu.

Jednalo se především o úpravu valů a příjezdových cest na střelnici bojových vozidel, kde se navážela břidlice a pomocí JCB 4cx a UDS samotné úpravy. Na cvičišti řízení kolové techniky ženisté provedli výstavbu a úpravu dráhy pro kolovou techniku, a na ženijním cvičišti pomocí buldozeru CAT D6K srovnali trhací jamu, která byla po předchozích cvičeních plná kráterů.

V prostoru kasáren na Kozlově, pro změnu na základě požadavků správce, řezali dřevo na požadovanou délku, manipulátorem JLG rozebrali skládku dřeva, kterou pomocí Tatry ihned odváželi. „ Vaši vojáci zde provádějí vždy výtečnou práci, se kterou jsem nadmíru spokojen. Tentokrát to byla však práce špičková.“ Zhodnotil výsledek velitel čety údržby VVP Libavá poručík Machálka.

Údržba ČepkyObsluha manipulátoruÚdržba cvičiště řízení kolové technikyKrácení a zpracování dřeva

 

 

 

 

 

Nahoru